MathHer.GR

Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία - Παράρτημα Ηρακλείου

Επιτυχόντες διαγωνισμών

Αποτελέσματα διαγωνισμού Αρχιμήδη 2020

37η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΣΑΒΒΑΤΟ 22 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Η βράβευση των μαθητών που διακρίθηκαν στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα "Ο Αρχιμήδης" θα γίνει την Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2020, ώρα 11 π.μ. στην Αίθουσα Τελετών, Κτίριο Διοίκησης, Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο (είσοδος Κατεχάκη) και ώρα 11.00 π.μ.

Οι μαθητές που βραβεύονται είναι:

Περισσότερα...

Αποτελέσματα του 80ου Π.Μ.Δ. «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»

Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του 79ου Πανελληνίου Μαθητικού Διαγωνισμού (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ».

Οι μαθητές, από το νομό Ηρακλείου, που διακρίθηκαν είναι:

ΤΑΞΗΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΣΧΟΛΕΙΟ
Β' ΓΥΜ ΚΑΓΙΑΜΠΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
Β' ΓΥΜ ΣΙΓΑΝΟΣ ΔΙΟΓΕΝΗΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
Γ' ΓΥΜ ΣΙΜΙΤΖΗΣ ΗΛΙΑΣ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΝ
Α΄ΛΥΚ ΦΛΟΥΖΙΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
Α΄ΛΥΚ ΧΑΙΡΕΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
Β΄ΛΥΚ ΣΜΥΡΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΝ
Γ΄ΛΥΚ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΜΗΝΑΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

Περισσότερα...

Αποτελέσματα του Π.Μ.Δ. «Ο ΘΑΛΗΣ» 2019

Ανακοινώθηκαν από την Ε.Μ.Ε. τα αποτελέσματα του 80ου Πανελληνίου Μαθητικού Διαγωνισμού (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ».

  • Οι 55 συνολικά μαθητές του Νομού μας που διακρίθηκαν (μεταξύ των 270 που συμμετείχαν) θα λάβουν μέρος στην επόμενη φάση του διαγωνισμού, τον ΕΥΚΛΕΙΔΗ, το Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020 στο 4ο Λύκειο Ηρακλείου 9-12 το πρωί.
  • Τα δωρεάν μαθήματα του Παραρτήματος Ηρακλείου συνεχίζονται το Σάββατο 21 Δεκεμβρίου και θα επαναληφθούν το νέο έτος, κάθε Σάββατο πρωί 9-11.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και καλή συνέχεια...

Συνημμένα αρχεία:

Διακριθέντες μαθητές στον 8ο Μαθητικό Διαγωνισμό «Ο ΕΠΙΜΕΝΙΔΗΣ»

8ος Μαθητικός Διαγωνισμός «Ο ΕΠΙΜΕΝΙΔΗΣ»

ΣΑΒΒΑΤΟ, 19 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ ΜΑΘΗΤΕΣ (A ΄ Γυμνασίου)

ΒΡΑΒΕΙΟ

  1. Καγιαμπάκης Γιώργος, 1ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

ΑΡΙΣΤΕΙΟ

  1. Σιγανός Διογένης, 2ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

ΕΠΑΙΝΟΙ

  1. Ανδρικάκη Σοφία, 2ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
  2. Δαδής Δημήτρης, 3ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
  3. Ζαμπετάκης Εμμανουήλ, 2ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
  4. Μαστροδήμος Χρήστος, 2ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
  5. Μπίλας Απόστολος, Γυμνάσιο Γαζίου
  6. Ουρανός Χαράλαμπος, 37ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου
  7. Παπαδάκης Γιώργος, 13ο Γυμνάσιο Ηρακλείου