MathHer.GR

Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία - Παράρτημα Ηρακλείου

ΕΤΗΣΙΑ ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ 2017-18

Πρόσκληση

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Ηρακλείου της ΕΜΕ συγχαίρει τους 53 μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων του Νομού Ηρακλείου που διακρίθηκαν και στον 78ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ» , «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» καθώς και «Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ» (35η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα).

Συγχαίρει επίσης, τους μαθητές της Α Γυμνασίου, που συμμετείχαν και διακρίθηκαν στον 6ο τοπικό διαγωνισμό «Ο ΕΠΙΜΕΝΙΔΗΣ».

Στον ΑΡΧΙΜΗΔΗ, από όπου προκύπτουν οι καλύτεροι μαθητές της χώρας μας στα μαθηματικά από τους οποίους γίνεται και η σύνθεση των εθνικών ομάδων που μας εκπροσωπούν στην Βαλκανική Ολυμπιάδα Μαθηματικών (μαθητών Γυμνασίου) καθώς επίσης και στη Διεθνή Ολυμπιάδα Μαθηματικών (μαθητών Λυκείου), συμμετείχαν 14 μαθητές από το Νομό μας και διακρίθηκαν τέσσερις οι οποίοι συνέχισαν και στον προκριματικό.

Οι παραπάνω μαθητές, θα βραβευθούν σε ειδική τελετή που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 22 Απριλίου 2018 στις 11:00 το πρωί, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του 2ου Λυκείου Ηρακλείου.

Οι μαθητές του νομού μας που διακρίθηκαν είναι:

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ «ΕΠΙΜΕΝΙΔΗΣ» (ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ)

1o ΒΡΑΒΕΙΟ-ΑΡΙΣΤΕΙΟ

1. Βισκαδουράκης Γιώργος Γυμνάσιο Γουβών Ηρακλείου

2ο ΒΡΑΒΕΙΟ

1. Αργύρη Κατερίνα - 13ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
2. Γρεβετζάκης Γιώργος - Παγκρήτιο Εκπ/ριο
3. Καγιαμπάκης Γιώργος - 14ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου
4. Μπουμάκης Αντώνης - 1ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
5. Πολυχρονάκης Ιωάννης - 1ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
6. Πρωτοσύγγελος Ιωακείμ - 4ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

ΕΠΑΙΝΟΙ

1. Βασιλάκη Στέλλα - 3ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
2. Θεοδωρακάκη Πελαγία-Φωτεινή - 3ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
3. Πάμφιλος Ιάσονας - 3ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
4. Ροδιτάκη Μαρία - 4ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
5. Σπυριδάκη Στέλα - Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου
6. Φοινικιανάκη Στέλα - 6ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
7. Χαραμή Μαρία - 3ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
8. Παπαδοπούλου Ευγενία - 4ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΘΑΛΗΣ 2017-18

Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

 

1. ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ

ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ

13Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

2. ΒΕΛΙΔΑΚΗ

ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΜΑΡΙΑ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

3. ΒΙΣΚΑΔΟΥΡΑΚΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Α ΤΑΞΗ Γ/ΣΙΟ ΓΟΥΒΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

4. ΓΕΝΝΑΡΑΚΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

6Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

5. ΚΑΓΙΑΜΠΑΚΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Ε ΤΑΞΗ 14Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

6. ΚΟΥΤΣΑΦΤΗΣ

ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

5Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

7. ΛΙΑΠΑΚΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

6Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

8. ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ

4Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

9. ΜΑΤΘΑΙΑΚΗ

ΝΕΦΕΛΗ

3Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

10. ΠΑΠΙΔΑΚΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Α ΤΑΞΗ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

11. ΣΩΜΑΡΑΚΗ

ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

12. ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

3Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

13. ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Α ΤΑΞΗ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

14. ΤΖΩΡΤΖΑΚΑΚΗ

ΚΩΝ/ΝΑ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΟΙΡΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

15. ΧΑΙΡΕΤΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

13Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

16. ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΡΧΑΝΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

 Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

 

1. ΑΓΓΕΛΑΚΗ

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

2. ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ

ΑΝΝΑ

2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

3. ΒΙΣΚΑΔΟΥΡΑΚΗΣ

ΜΑΝΩΛΗΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΟΥΒΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

4. ΓΙΑΛΙΤΑΚΗΣ

ΓΙΑΝΝΗΣ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

5. ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ

ΚΑΤΕΡΙΝΑ

6Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

6. ΚΩΣΤΑΚΗΣ

ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΟΙΡΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

7. ΛΑΓΟΥΔΑΚΗ

ΜΑΡΙΑ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΟΙΡΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

8. ΛΑΝΤΖΟΥΡΑΚΗ

ΟΛΓΑ

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

9. ΠΑΥΛΑΚΗ

ΒΑΣΙΛΙΚΗ

2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

10. ΠΡΩΤΟΣΥΓΚΕΛΛΟΣ

ΤΙΤΟΣ

4Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

11. ΣΚΑΡΣΟΥΛΗ

ΙΩΑΝΝΑ

2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

12. ΣΜΥΡΝΑΚΗΣ

ΝΙΚΟΣ

ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΕΠ/ΡΙΟ

13. ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΛΛΙΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

14. ΧΟΥΣΤΟΥΛΑΚΗΣ

ΡΟΔΑΜΑΝΘΟΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΟΙΡΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

 Α ΛΥΚΕΙΟΥ

 

1. ΑΓΓΕΛΙΔΑΚΗΣ

ΑΝΤΩΝΗΣ

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

2. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

ΜΙΧΑΛΗΣ

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

3. ΖΑΙΜΑΚΗΣ

ΟΡΦΕΑΣ

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

4. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ

ΜΗΝΑΣ

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

5. ΞΕΝΙΚΑΚΗΣ

ΓΙΩΡΓΟΣ

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

6. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

7. ΣΚΟΥΡΑ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

3ο ΓΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

8. ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ

ΜΑΝΟΣ

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

9. ΤΑΒΕΡΝΑΡΑΚΗΣ

ΝΙΚΟΣ

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

10. ΤΖΩΡΤΖΟΠΟΥΛΟΥ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

1ο ΓΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

11. ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΓΕΛ ΑΡΧΑΝΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

Β ΛΥΚΕΙΟΥ

 

1. ΓΛΑΚΟΥΣΑΚΗ

ΣΙΣΣΥ

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

2. ΚΑΡΦΑΚΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2Ο ΓΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

3. ΠΥΛΙΩΤΗΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

4. ΣΜΥΡΝΑΚΗΣ

ΜΑΝΟΛΗΣ

ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΕΠ/ΡΙΟ

5. ΦΙΛΙΠΠΑΣ

ΓΙΑΝΝΗΣ

2Ο ΓΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

Γ ΛΥΚΕΙΟΥ

 

1. ΒΡΕΤΟΥΔΑΚΗΣ

ΜΑΝΟΣ

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

2. ΚΟΝΤΟΠΡΙΑ

ΜΑΡΙΑ

ΓΕΛ ΝΕΑΣ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

3. ΛΕΒΕΝΤΑΚΗ

ΠΕΤΡΟΥΛΑ

ΓΕΛ ΝΕΑΣ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

4. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΕΜΡΙΟΝΗ

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

5. ΣΑΠΟΥΝΤΖΑΚΗΣ

ΧΡΟΝΗΣ

2Ο ΓΕΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

6. ΣΠΑΝΑΚΗΣ

ΜΙΧΑΛΗΣ

ΓΕΛ ΝΕΑΣ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

7. ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ

ΑΝΔΡΕΑΣ

ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΕΠ/ΡΙΟ

GottfriedWilhelmLeibniz.jpg