MathHer.GR

Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία - Παράρτημα Ηρακλείου

Επιτυχόντες διαγωνισμών

Αποτελέσματα του 78ου Π.Μ.Δ. «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»

Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του 78ου Πανελληνίου Μαθητικού Διαγωνισμού (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ», που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018.

  • Η επόμενη φάση του διαγωνισμού, η 35η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ «Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ» θα γίνει το Σάββατο 3 Μαρτίου 2018. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στην Αθήνα, στο κτίριο του Νέου Χημείου, οδός Ναυαρίνου 13Α, μεταξύ Μαυρομιχάλη και Χαρ. Τρικούπη στις 09.00 - 12.00 π.μ.
  • Επίσης, την Κυριακή 4 Μαρτίου 2018. στο Αμφιθέατρο Αντωνιάδου του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών (Πατησίων 76, είσοδος από Αντωνιάδου) και ώρα 12.00 θα γίνει η τελετή βράβευσης των μαθητών που θα διακριθούν στον «ΑΡΧΙΜΗΔΗ».

Οι μαθητές, από το νομό Ηρακλείου, που διακρίθηκαν είναι:

Περισσότερα...

Αποτελέσματα του Π.Μ.Δ. «Ο ΘΑΛΗΣ» 2017

Ανακοινώθηκαν από την Ε.Μ.Ε. τα αποτελέσματα του 78ου Πανελληνίου Μαθητικού Διαγωνισμού (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ», που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2017.

Οι μαθητές από το Ν. Ηρακλείου που διακρίθηκαν, με αλφαβητική σειρά, είναι:

Περισσότερα...

Βράβευση μαθητών Ε και ΣΤ Δημοτικού 2016-17

Την Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017 και ώρα 10:30-12:30 στο Νέο Αμφιθέατρο "Μάρκος Καραναστάσης" (Κ28) των ΤΕΙ Κρήτης, (ακριβώς πριν το κλειστό γυμναστήριο) θα πραγματοποιηθεί η βράβευση των μαθητών Ε και ΣΤ Δημοτικού του σχολικού έτους 2016-17 που συμμετείχαν στον 11ο διαγωνισμού Παιχνίδι και Μαθηματικά που διεξήχθη στις 10-3-2017.

Συνημμένο αρχείο:

Χάρτης τοποθεσίας:

Αποτελέσματα 6ου Μαθηματικού Διαγωνισμού «Ο ΕΠΙΜΕΝΙΔΗΣ»

6ος ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ «Ο ΕΠΙΜΕΝΙΔΗΣ»

ΣΑΒΒΑΤΟ, 21 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2017

ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΕΣ ΜΑΘΗΤΕΣ (A΄ Γυμνασίου)

1o ΒΡΑΒΕΙΟ-ΑΡΙΣΤΕΙΟ

1. Βισκαδουράκης Γιώργος Γυμνάσιο Γουβών Ηρακλείου

2ο ΒΡΑΒΕΙΟ

1. Αργύρη Κατερίνα - 13ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
2. Γρεβετζάκης Γιώργος - Παγκρήτιο Εκπ/ριο
3. Καγιαμπάκης Γιώργος - 14ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου
4. Μπουμάκης Αντώνης - 1ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
5. Πολυχρονάκης Ιωάννης - 1ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
6. Πρωτοσύγγελος Ιωακείμ - 4ο Γυμνάσιο Ηρακλείου

ΕΠΑΙΝΟΙ

1. Βασιλάκη Στέλλα - 3ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
2. Θεοδωρακάκη Πελαγία-Φωτεινή - 3ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
3. Πάμφιλος Ιάσονας - 3ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
4. Ροδιτάκη Μαρία - 4ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
5. Σπυριδάκη Στέλα - Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου
6. Φοινικιανάκη Στέλα - 6ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
7. Χαραμή Μαρία - 3ο Γυμνάσιο Ηρακλείου
8. Παπαδοπούλου Ευγενία - 4ο Γυμνάσιο Ηρακλείου